12053q 212x300 Mumya  The Mummy 1 2 3  Online izle  Türkçe dublaj

Mumya – The Mummy (1999)

Yönetmen:Stephen Sommers
Ülke:ABD
Tür: Aksiyon – Macera – Fantastik
Rating:imdb6.9 (230,347 Oy)
rotten5.7 (F:44 R:37)
Vizyon Tarihi:18 Haziran 1999 (Türkiye)
Süre:125 dakika
Senaryo:Nina Wilcox Putnam, Richard Schayer, John L. Balderston
Müzik:Jerry Goldsmith
Görüntü Yönetmeni:Adrian Biddle
Yapımcı:Patricia Carr, Sean Daniel, James Jacks

Oyuncular: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah

Binlerce yıl önce Mısır’da, İmhotep baş rahibi ile firavunun gözdesi Anck Su Namun gizli bir aşk yaşamaktadırlar. Ancak sevgililer yakalandığında cezaları korkunç olur. Güzel kadın intihar eder, baş rahip ise Hom-Dai, yani Ölüler Şehri Hamunaptra’ya diri diri gömülmeye mahkum edilir. Korkunç ceza infaz edilirken, rahip geri döneceğine yemin etmektedir. 1923′te Amerikalı maceracı Rick, Hamunaptra’yı bulmak isteyen İngiliz kardeşlere rehberlik etmektedir. Kaypak Johnathan, hazinelerin hayallerini kurarken, Evelyn’in merakı ise tamamen bilimseldir. Üçlü bilmeden korkunç laneti uyandıracaklardır.

Mumya Geri Dönüyor – The Mummy Returns (2001)

Yönetmen:Alexandre Castagnetti
Yönetmen:Stephen Sommers
Ülke:ABD
Tür: Aksiyon – Macera – Fantastik
Rating:imdb6.2 (181,564 Oy)
rotten5.2 (F:64 R:73)
Vizyon Tarihi:18 Mayıs 2001 (Türkiye)
Süre:130 dakika
Senaryo:Stephen Sommers
Müzik:Alan Silvestri
Görüntü Yönetmeni:Adrian Biddle
Yapımcı:Sean Daniel, Bob Ducsay, James Jacks

Oyuncular: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah

Rick O’Connell ile Evelyn’in Mısırlı rahip Imhotep’in mumyasıyla dehşet dolu karşılaşmalarının üzerinden tam 10 yıl geçmiştir. Artık evli bir çift olan Rick ile Evelyn’in üstelik 9 yaşlarında Alex adında, afacan mı afacan bir oğulları da vardır. Ancak kader bu maceraperest aileye yeni bir oyun hazırlamaktadır. Imhotep’in mumyası İngiltere’de bir müzede bazı güçler tarafından canlandırılmaya çalışılmaktadır. Öte yandan Mısır’da Imhotep’in azılı düşmanı bir başka savaşçı mumya binlerce yıllık uykusundan uyanmak üzeredir. Bu iki gücün savaşında O’Connell ailesinin beladan uzak durması hiç de kolay olmayacaktır.

Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı – The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008)

Yönetmen:Rob Cohen
Ülke:ABD, Çin,Almanya
Tür: Aksiyon – Macera – Fantastik
Rating:imdb5.1 (83,847 Oy)
rotten3.7 (F:21 R:140)
Vizyon Tarihi:01 Ağustos 2008 (Türkiye)
Süre:112 dakika
Senaryo:Alfred Gough, Miles Millar, John L. Balderston
Müzik:Randy Edelman
Görüntü Yönetmeni:Simon Duggan
Yapımcı:Chris Brigham, Sean Daniel, Bob Ducsay

Oyuncular: Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello

Toplam 178 milyon dolara malolan ve dünya sinemalarında 848 milyon dolar hasılat elde “The Mummy” ve “The Mummy Returns”ün devamı “The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor / Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı”, 1 Ağustos 2008’te gösterime girecek. Serinin bu halkasında başkadın oyuncu ve yönetmen değişikliği hemen dikkatleri çekiyor.

İlk iki “Mummy” filminin yönetmeni Stephen Sommers, Kasım 2001’de yaptığı açıklamada, üçüncü bir filmden söz ederken, “Bu konuda çok büyük talep var. Ancak ilk ikisinden çok daha büyük ve çok daha iyi bir film yapmanın yolunu bulabildiğimiz takdirde yaparız” demişti.

Stephen Sommers, Mayıs 2004’te yaptığı açıklamasında ise üçüncü “Mummy”i yapmak için gerekli enerjinin kendisinde bulunup bulunmadığına dair kuşkuları olduğunu söylemişti.

Aralık 2005’te Alfred Gough ve Miles Millar tarafından deneme niteliğinde bir senaryo taslağı yazıldı. Bu senaryoda, lanetlenen ordusuyla birlikte dünyayı ele geçirmek için 1940 yılında harekete geçen Çinli mumyanın öyküsü vardı.

Mart 2006’da oyuncu Oded Fehr, yaptığı açıklamada, Stephen Sommers ile yaptığı görüşmeden söz ederek, üçüncü filmin geliştirilme aşamasında olduğunu ve senaryosunun yazıldığını öğrendiğini söyledi.

Aynı yılın Eylül ayında Universal Pictures tarafından Joe Johnston’a yönetmenlik teklifi götürüldüğü, çekimlerin startının 2007 başlarında verileceği açıklandı.

Ocak 2007’de yönetmen değişti. Universal yetkilileri, 2008 yılında gösterime girecek üçüncü “Mummy”nin yönetmenliği için Rob Cohen’le görüşmelere başladılar.

Bundan sonraki açıklamada, yeni filmin öyküsünün Brendan Fraser ve Maria Bello’nun oynadığı iki temel karakter ve artık büyümüş olan oğulları çevresinde gelişeceği bildirildi. Bu arada ilk iki “Mumya” filminde başkadın rolünde oynayan Rachel Weisz, Peter Jackson’ın yöneteceği “Lovely Bones – Cennetimden Bakarken” için “Mumya” serisinden ayrılmıştı.

Fraser ve Bello’nun canlandırdığı temel karakterlerin oğulları rolünün ise Luke Ford’a verilmesi bir başka yeni gelişmeydi. Hatırlanacağı gibi serinin ikinci filmi olan “The Mummy Returns”ta bu karakteri 10 yaşında bir çocuk olarak tanımıştık. Yeni filmde (“The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor / Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı”) 10 yıl sonrası konu edildiği için Fraser ve Bello’nun karakterlerinin oğullarının 20 yaş civarında yetişkin bir delikanlı olması gerekiyor…

TIKLA-İZLE-1

TIKLA-İZLE-2

TIKLA-İZLE-3

————

ViDTO-1

MOVSHARE-1

—————–

ViDTO-2

MOVSHARE-2

—————–

ViDTO-3

MOVSHARE-3

—————–

MOVREEL-1

MOVSHARE

————–

ViDTO-2

MOVSHARE-2

—————–

ViDTO-3

MOVSHARE-3

—————–


Incoming search terms:

 • mumya 1 izle
 • mumya 3 trke dublaj izle
 • mumya 1 full izle
 • фильм мумия 1
 • mumya 1 türkçe dublaj izle
 • mumya kino
 • mumiya iki turkce dublaj
 • Mumya Geri Dönüyor