0395461 BabAziz (2005) Online izle   Türkçe Altyazılı

Yönetmen:Nacer Khemir
Ülke: İsviçre, Macaristan, Fransa, Almanya, İran, Tunus, İngiltere
Tür: Dram
Rating:7.0 (916 Oy)
6.1 (F:14 R:10)
Vizyon Tarihi:08 Ekim 2005 (Kanada)
Süre:96 dakika
Senaryo:Tonino Guerra – Nacer Khemir
Müzik:Armand Amar
Görüntü Yönetmeni:Mahmoud Kalari
Yapımcılar:Cyriac Auriol – Karl Baumgartner – Lauraine Heftler

Oyuncu-Rol

Parviz Shahinkhou:Bab’Aziz
Maryam Hamid:Ishtar
Hossein Panahi:Nessim Khaloul
Zaid
Mohamed Graïaa:Osman

Tunus’lu yazar, şair, ressam ve yönetmen Nacer Khemir 2005′te çektiği Bab’Aziz ile sinema severleri bu kezde büyülüyor. Tunuslu sanatçının ”tasavvuf”u masalsı bir anlatımla aktardığı bu yapımda, zamana bağlı olmayan bir ana öykü ve onunla bağlantılı altı küçük öykü var.

Parviz Shahinkhou ve Maryam Hamid’in başrollerini paylaştığı filmin Tonino Guerra ve Nacer Khemir imzalı öyküsüne bakalım: Yaşı ilerlemiş kör bir derviş olan Baba Aziz, çölde sufilerin her otuz yılda bir gerçekleştirdikleri toplantının ”meçhul” yerini aramakta; küçük torunu Isthar da ona eşlik etmektedir. Hayat dolu olan ve dedesini çok seven Isthar, toplantı yerini asla bulamayacaklarından korkmaktadır. Isthar’ın hayata ve varoluşa dair çok şey öğreneceği bu uzun çöl yolculuğunda ikili, ilginç insanlarla karşılaşır. Küçük çocuğa yol boyunca ayrıca yaşlı adamın anlattığı altı öykü eşlik edecektir…

Bu yalın ve mistik yol öyküsü; kurgusu, müziği ve çarpıcı görüntülerin yanı sıra tasavvufi öğelerle bezenmiş, Mevlanadan izler taşıyan çarpıcı diyaloglarıyla da çok etkileyici.

 TIKLA-İZLE

TIKLA-İZLE-2

TIKLA-İZLE-3

Incoming search terms:

  • bab aziz izle
  • baba aziz türkçe dublaj izle
  • babaziz altyazı